Εγγραφές μαθητών

Εγγραφές μαθητών στην Α΄τάξη για το σχολικό έτος 2014 ? 2015

Γίνεται γνωστό ότι από 1η μέχρι και 21η Ιουνίου 2014 θα γίνουν οι εγγραφές για την Α΄τάξη του σχολείου, για το σχολικό έτος 2014 ? 2015.

Θα εγγραφούν όσοι γεννήθηκαν το έτος 2008 ( 1 Ιανουαρίου έως 31 Δεκεμβρίου 2008 ).

Ώρες εγγραφών : Καθημερινά από 08:00 ? 10:30

Απαραίτητα δικαιολογητικά για την εγγραφή:

1. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας για την εγγραφή του μαθητή στα οικεία μητρώα ή δημοτολόγια, το οποίο εκδίδεταιτο τελευταίο πριν από την εγγραφή τρίμηνο .
  2. Βιβλιάριο υγείας του μαθητή ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  3. Ατομικό Δελτίο Υγείας μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ) (΄Το σχετικό έντυπο χορηγείται από το σχολείο και συμπληρώνεται από τον παιδίατρο)
  4. Αποδεικτικό διεύθυνσης μόνιμης κατοικίας. ( π.χ: λογαριασμός ΔΕΗ, ΟΤΕ, ΕΥΔΑΠ, μισθωτήριο συμβόλαιο κατοικίας κ.λ.π )
  5. Βεβαίωση φοίτησης στο Νηπιαγωγείο για όσα παιδιά φοίτησαν σ? αυτό. (Θα χορηγηθεί από τα Νηπιαγωγεία )